O nas

Tworzymy inicjatywę działająca na rzecz praw pracownic i pracowników seksualnych w Polsce.  Sex Work Polska powstało 4 lata temu w odpowiedzi na brak grup działających na rzecz praw osób pracujących seksualnie. Od tego czasu realizujemy działania w terenie docierając do miejsc pracy osób świadczących usługi seksualne. Oferujemy bezpłatne porady prawne, konsultacje psychologiczne, konsultacje dla migrantek i migrantów z zakresu procedur wizowych i legalizacji pobytu, wsparcie w sytuacjach trudnych i kryzysowych, informacje na temat zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego.

Prowadzimy także działania mające upowszechniające wiedzę na temat praw pracownic i pracowników seksualnych, organizujemy seminaria i konferencje. Aktywnie uczestniczymy debacie publicznej na temat pracy seksualnej, poprzez udział w dyskusjach, pisanie listów otwartych, organizowanie seminariów i spotkań, bierzemy udział w manifach. Jesteśmy obecne w mediach, rozpowszechniając rozumienie pracy seksualnej jako pracy. Jesteśmy też sygnatariuszkami “Manifestu Feministycznego o włączenie walki o prawa pracownic i pracowników seksualnych do postulatów ruchu feministycznego”. Współpracujemy z innymi organizacjami i osobami w obszarach zdrowia publicznego, poradnictwa HIV/AIDS, pomocy migrantom, przeciwdziałania przemocy oraz handlowi ludźmi.

Zrealizowane projekty

  • Razem Bezpieczniej (2016 r.), którego celem było aktywne włączanie pracownic i pracowników seksualnych w działania na rzecz własnej grupy zawodowej
  • Performans z okazji Dnia Przeciw Przemocy wobec Pracownic i Pracowników Seksualnych  (grudzień 2016) w centrum Warszawy, podczas którego rozdawane były przez nas broszury informacyjne z postulatami osób pracujących seksualnie.
  • Sex Work Fest (marzec 2017), podczas którego odbył się panel dyskusyjny skierowany wyłącznie do osób pracujących seksualnie i zainteresowanych rozpoczęciem pracy w branży usług seksualnych oraz warsztaty samoobrony.
  • Panel dyskusyjny „Praca seksualna i osoby pracujące seksualnie w Europie” (październik 2017) realizowany z Międzynarodowym Komitetem na Rzecz Praw Pracownic i Pracowników Seksualnych w Europie.
  • Warsztaty dla osób pracujących seksualnie (październik 2017), we współpracy z ICRSE oraz siecią SWAN dotyczące samoorganizacji pracownic i pracowników seksualnych, modeli prawnych i różnych strategii działania na rzecz swojej grupy zawodowej.
  • Projekt “WenDo” finansowany z Funduszu Feministycznego (2018), warsztaty samoobrony z elementami WenDo. Osoby uczestniczące zwiększyły swoje kompetencje w zakresie asertywności, stawiania granic i samoobrony. Była też możliwość skorzystania z konsultacji prawnych, psychologicznych i ginekologicznych, które były prowadzone w trybie ciągłym.
  • Udział w panelu dotyczącym pracy seksualnej na IV Kongresie Kobiet w Brukseli (2018).
  • Udział w pierwszym kongresie ESWA (European Sex Workers Rights Alliance) w Brukseli
  • Udział w wydaniu polskiej edycji książki Juno Mac i Molly Smith „Rewolta prostytutek. Walka o prawa osób pracujących seksualnie”.

1 myśl w temacie “O nas

  1. Ona

    Wreszcie powiew cywilizacji w tej polskiej prowincji

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: