Tutaj znajdziecie raporty, artykuły naukowe, eskeprtyzy i inne materiały, które mogą być źródłem wiedzy na temat pracy seksualnej
Praca seksualna
i księgowość. Jak rozliczać przychód od pracy na kamerkach internetowych (i nie tylko)

Ten dokument ma charakter informacyjny, nie zachęca on do podejmowania pracy, ani też nie promuje żadnego określonego modelu pracy czy formy rozliczania się z niej. Przedstawia on jedynie wiedzę zdobytą przez osoby pracujące seksualnie i zsieciowane z nimi księgowe i służy jako narzędzie, którym można podzielić się, podać dalej. Materiał powstał na podstawie naszych osobistych doświadczeń z rozliczaniem przychodu i podatku oraz kontaktu z Urzędem Skarbowym. Warto jednak wziąć pod uwagę, że sytuacja każdej osoby jest inna i bardzo indywidualna, że na sposób rozliczania przychodu i podatku wpływa wiele czynników i w zależności m.in. od różnic, twój przypadek może zostać zinterpretowany odmiennie przez US.
Mimo to chcemy podzielić się tą ogólną wiedzą aby osoby, które np. ze względu na stygmę nie chcą zwrócić się po pomoc do kancelarii podatkowej wiedziały, że mają możliwość rozliczyć swoje dochody na własną rękę, bez ryzykowania oceny osób z zewnątrz. Jest to całkowicie wykonalne w pojedynkę, samodzielnie. W razie jakichkolwiek problemów czy pytań zachęcamy do kontaktu z koalicją Sex Work Polska – mailowo, telefonicznie albo przez media społecznościowe i skorzystania z darmowych porad księgowych. Materiał został przygotowany w porozumieniu ze współpracującymi z koalicją SWP księgowymi.

Doświadczalnik
„Doświadczalnik” powstał na podstawie rozmów między osobami pracującymi seksualnie w agencjach towarzyskich, na ulicy, w salonach masażu erotycznego, klubach go-go, czy prywatnie. Opisujemy w niej jak wyglądają dokładnie poszczególne zawody, jak możemy dbać o bezpieczeństwo w pracy, o zdrowie psychiczne i seksualne, oraz o kontekście prawnym pracy seksualnej w Polsce.
Solidarność. Sprawczość. Siła. Przewodnik po intersekcjonalnym aktywizmie na rzecz praw osób pracujących seksualnie

Ten przewodnik, opracowany na podstawie na podstawie pięciu dokumentów przygotowanych przez ICRSE w latach 2015-1017, ma pomóc aktywistom i aktywistkom działającym na rzecz
osób pracujących seksualnie poznać płaszczyzny, na których prawa pracownic i pracowników seksualnych krzyżują się z prawami osób LGBTQI, prawami kobiet, prawami pracowniczymi, prawami migrantów i migrantek i prawem do ochrony zdrowia, by dzięki temu podnieść świadomość naszych wspólnych zmagań.