Naukowcy przeciwko raportowi FEMM

Już ponad 45 badaczek i badaczy podpisało się pod listem krytykującym raport FEMM

Naukowcy krytykują raport przedstawiony przez europsłankę Mary Honeyball będący podstawą do uchwały Komisji ds Praw Kobiet i Równości Płci rekomendującej „szwedzki model”. Badacze i badaczki podkreślają, że raport oparty jest na nierzetelnych informacjach, danych zebranych w metodologicznie wątpliwy sposób. Co więcej autorka raportu odwołuje się do wielu źródeł, które zostały zdyskredytowane lub wybrane selektywnie i nie oddające – jak chciałaby p. Honeyball – realnej sytuacji pracowników seksualnych.

Według naukowców tak przygotowany raport nie może stanowić podstawy dla głosowania w Parlamencie Europejskim. Niedopuszczalne jest aby PE opierał swoje uchwały, które mogą znacząco wpłynąć na życie tysięcy pracowników seksualnych w Europie, na tak nierzetelnym źródle.

Wśród osób, które podpisały ten list znajdują się m.in. Elizabeth Pisani, Tomasz Sikora z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Ronald Weitzer, z George Washington University (USA), Carole Vance z Columbia University (USA), Melissa Ditmore.

Pełną treść listu wraz z podpisami można znaleźć tutaj.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: