Doświadczalnik czyli Jak pracować seksualnie w sposób bezpieczny, świadomy i satysfakcjonujący

DOŚWIADCZALNIK to efekt pracy Nieformalnej Grupy Pracownic Seksualnych, który powstał dzięki grantowi z Funduszu Feminsitycznego.

Autorki tak piszą o powstaniu DOŚWIADCZALNIKA:

Ten projekt powstał jako efekt rozmów o codzienności pracy w naszych zawodach, o różnicach i podobieństwach między nimi, o wiedzy, którą zdobyłyśmy pracując w branży i o nabytych umiejętnościach, a w konsekwencji o tym, czym warto byłoby podzielić się z innymi osobami, zarówno już pracującymi seksualnie, jak i zainteresowanymi dołączeniem do branży. Odbyły się też rozmowy bardziej kameralne, kiedy po spotkaniach grupowych przyszedł czas na wywiady z osobami pracującymi w różnych zawodachctego sektora usług. Osoby wyraziły ochotę i możliwość wsparcia naszego pomysłu swoją wiedzą, perspektywą i zgodziły się porozmawiać z nami o swojej pracy, wymienić się z nami doświadczeniami.

Tak powstał DOŚWIADCZALNIK zbiór wiedzy i naszych doświadczeń w pracy seksualnej, wykonywanej w studiach masażu, klubach go-go, mieszkaniówkach, agencjach, na ulicy, czy prywatnie – w wynajętych mieszkaniach, hotelach.

DOŚWIADCZALNIK zawiera w sobie zbiór informacji z pierwszej ręki, od osób, które dobrze znają realia pracy seksualnej w swoim zawodzie. A przez to, że różnimy się osobowością, wykonywanym zawodem, wiekiem, wykształceniem, podejściem do życia, czy potrzebami materialnymi, to różna jest też perspektywa osób mówiących tu o swojej pracy. Na wiele spraw nie ma jednej recepty – i dlatego chcemy Wam tę różnorodność pokazać.

2 myśli w temacie “Doświadczalnik czyli Jak pracować seksualnie w sposób bezpieczny, świadomy i satysfakcjonujący

  1. […] „Doświadczalnik” to niedawno wydana publikacja od seksworkerek dla seksworkerek, w której można znaleźć moje wypowiedzi. Dostępna online za darmo i w druku […]

  2. Inez

    Dziękuję Wam za ten Doświadczalnik, dziękuję za to, co zrobiłyście, i za to, że jest on bezpłatny. Jako osoba, która planuje wejść do tej branży, jest on tym, czego potrzebowałam, i czego na polskim rynku brakowało. Jesteście wielkie!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: